Hakkımızda

_

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Ay Profil San. ve Tic. Ltd. Şti. 75 yıllık sanayi yolculuğuna 1935 yılında şirketimizin kurucusu Mehmet Ali Ay’ın karoser atölyesi ile çıktı. 1949 yılında ”Kanaat Karoser” atölyesi adı alan firma uzun bir süre ahşap iskelet üzerine yapılan otobüs karoseri imalatı alanında faaliyet gösterdi.

1961 yılında ”Ayçelik” adı altında yeni yerinde faaliyet gösteren firma bir ilki gerçekleştirerek 1963 yılında ahşap karoserden çelik karoser imalatına geçti. Uzun bir süre şehiriçi ve şehirler arası çalışan otobüs imalatına devam ettiren Ayçelik, entegre otobüs fabrikalarının açılmasıyla sektörde yenilik aramaya başladı.

1969 yılında M. Ali Ay’ın araştırmalı sonucu yine Türkiye’de bir ilk olan ”’Antep Profili’ olarak adlandırılan, sacdan bükme tırnaklı kapı pencere profillerinin imalatına geçiş yapıldı. 1975 yılında da gelişen teknolojiye ayak uydurarak Antep Profilini istenilen uzunluklarda üretmeye başladı.

1978 yılında M. Ali Ay’ın çocukları M. Bedrettin Ay ve M. Necmettin Ay’ın eğitimlerini tamamlayıp firmaya katılımlarıyla büyümeye devam eden firma; 1979 yılında  Ay Profil Sanayi – M.Ali Ay olarak 1985 yılında Ay Profil Sanayi Kollektif şirketi olarak,  1996 yılında da Ay Profil San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

2007 yılında eğitimini tamamlayıp 3. Kuşak Nurettin Ay’ında firmaya katılımı ile daha da gelişen firma; çelik kapı kasası ve profilleri, trapez çatı sacı üretimi; her türlü Demir – Çelik ürünleri, yalıtım malzemeleri, çatı malzemeleri ticareti ile faaliyetlerine devam etmektedir.

”Saca hayat Verdik…” sloganıyla; deneyimli sanayicilik yaşantısında her zaman kaliteyi ön planda bulunduran, sektörün öncüsü olarak faaliyetlerine dürüstlük ilkesinden şaşmadan devam etmektedir.